Narva-Jõesuu
Valla uudised
Sündmused
Haldusreform
Kirde noored
Utria Dessandile 2017 on oodata rohkearvulist välismeediat
Üheksateistkümnes Utria luurevõistlus stardib eeloleval neljapäeval, lõpujooksule stardib esimene võistkond laupäeval. Võistluse finiš on Narva kindluses, kuid stardipaiga asukoha avaldavad korraldajad alles mandaadis, mõni tund enne starti.
 
„Trassi pikkuseks jääb umbes 100 kilomeetrit. Stardi algust me veel ei avalda, aga ta jääb Jõhvi ja Sinimäe vahele. Finiš saab olema Narvas kindluses. Võistkondi läheb rajale 28, hilisemad registreerujad on ootenimekirjas, välisvõistkondadele piirang ei kehti,“ rääkis võistluste peakorraldaja Erna Seltsi president Meelis Rätsep, kelle sõnul on sel aastal võistlust kajastama oodata ka rohkearvulist välismeediat.
 
Rätsepa sõnul on trassil ees ootavad ülesanded nn tavapärased - võistkondadel tuleb oma teadmisi ja oskusi rakendada nii esmaabi-ülesannete täitmisel kui ka laskmises, kaardi tundmises, takistuste ja miinivälja ületamises - kuid nende täitmise situatsioonid on varasemate aastatega võrreldes erinevad. Vastutegevust teostab taas Alutaguse malev, kellel võistlejate elu kibedaks tegemisel juba pikaajalised kogemused.
 
Piiri tagant on registreerunud võistkonnad Saksamaalt, Soomest ja Poolast, vaatlejaid oodatakse sel aastal Kanadast ja naistest koosnevaid võistkondi lööb karmil jõukatsumisel kaasa kaks - Järva ja Võrumaa Naiskodukaitsest.
 
Nagu alati on suurimaks väljakutseks nii korraldajatele kui võistlejatele Eestimaa talv. „Ilma ei tea keegi ette, hetkel kiikame taevasse ja püüame ära arvata, mida sealt tulemas on. Näiteks eelmise dessandi lõpetas peamiselt karmide ilmastikuolude tõttu kolmekümnest startinud võistkonnast vaid kolmteist“ rääkis Rätsep, kelle sõnul on igal aastal välja töötatud erinevad võistluse läbiviimise võimalused erinevaks ilmaks.
 
Militaarvõistluse kavva kuuluv pärgade asetamise tseremoonia toimub Utria dessandi mälestuskivi juures laupäeval, 14. jaanuaril kell 15.00 ja kell 16.00 autasustatakse Sinimäe põhikoolis võistluse võitjaid.
 
Korraldajaks pooleks on taas Vaivara vald, Erna selts, Kaitseliit ja Kaitsevägi.
Möödunud aastal oli võidukas Scoutspataljon. Scoutspataljoni I võistkonnale järgnesid Kaitseliidu Tallinna maleva Põhja kompanii võistkond ning Rootsi I võistkond.
 
Esimest korda korraldasid Utria dessandi MTÜ Erna selts koostöös Vaivara vallaga 1999. aastal, mil esikoha saavutas Viru üksik-jalaväepataljoni teine võistkond.
Võistlus Utria dessant meenutab aastatetaguseid sündmusi, kui 1919. aasta 17. jaanuaril Eesti meredessantpataljoni 400 merejalaväelast ja Soome vabatahtlike pataljoni 600 võitlejat tegid Eesti mereväe alustelt eduka dessandi Utria randa. Dessandist osavõtnud etendasid olulist osa Narva vabastamisel ja punaväe riismetest puhastamisel.
 
Rohkem infot: https://erna.ee

Lisa kalendrisse
Kontaktid
Valla ametnikud ja töötajad
Vallavolikogu
Tähtsad telefonid
Partnerid
Eelinfo
KALENDER
prev Oktoober 2018 järgmine
E T K N R L P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jälgi meid facebookis |