Narva-Jõesuu
Valla uudised
Sündmused
Haldusreform
Kirde noored
Koolitusprogramm "Dialoog laste nimel"
Koolitusprogramm on mõeldud lahku läinud ning omavahel tülitsevatele lapsevanematele ja nende lastele.
        Lahkuminek on keeruline protsess ja vanemad ei jõua tihti kokkuleppele, kuidas toimida seoses laste ja teiste oluliste teemadega. Programmis osalejate tegevuse eesmärgiks on vanemate omavahelise koostöö parandamine nii, et lapsed saaksid tervemas ja pingevabamas õhkkonnas kasvada. 
        Koolitusprogramm koosneb vanematele ja nende lastele mõeldud kaheksast kahe tunni pikkusest grupikohtumisest, ühest võrgustikukohtumisest ja kahest eelintervjuust enne grupikohtumisi. Laste ja vanemate grupid toimuvad ühel ajal eraldi ruumides. Grupikohtumised kestavad kaks tundi. Koolitus viiakse läbi umbes kolme kuu jooksul. Grupikohtumistel toimuvad arutelud keskenduvad vanemaks olemisele, mitte paarisuhtele.
Täiskasvanute gruppi juhivad kaks terapeuti, kes annavad vanematele uusi teadmisi, kirjeldavad lähenemisviise ja viivad läbi harjutusi, et aidata mittetoimivaid suhtlemismustreid muuta. Töö grupis annab võimaluse üksteise näidetest õppida. Teistelt grupiliikmetelt saab tuge ja innustust.
        Samal ajal toimuvas laste grupis saab kogeda teiste laste mõistmist ja julgustust, terapeutide tuge ning väljendada vanemate tülitsemisega seotud tundeid ja mõtteid. Laste grupis tegeletakse loovate tegevustega: joonistamine, kirjutamine, luuletamine, tants, muusika vms. Esikohal on laste heaolu.
Väljaõppe on saanud Tallinna, Tartu, Rakvere ja Pärnu spetsialistid.
        Esialgu alustatakse programmiga eesti keeles. Programm ei sobi juba füüsilist vägivalda kogenud vanematele. Soovitatav laste vanuse alampiir programmis osalemiseks on neli aastat.
Info lähemalt www.dialooglastenimel.ee
Alati on võimalik pöörduda eelnevalt lastekaitsespetsialisti poole sotsiaalnõustamiseks.
 
ANNE TERNER-BOIKO,
Vaivara vallavalitsuse lastekaitsespetsialist

Lisa kalendrisse
Kontaktid
Valla ametnikud ja töötajad
Vallavolikogu
Tähtsad telefonid
Partnerid
Eelinfo
KALENDER
prev Oktoober 2018 järgmine
E T K N R L P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jälgi meid facebookis |