Narva-Jõesuu
Valla uudised
Sündmused
Haldusreform
Kirde noored
Sinimäe spordihoone soolaleivapidu
Tagasi
„Sinimäe kooli taastamise otsustamisel oli üks põhiargumente, et me ehitame uue koolimaja koos lasteaia ja spordisaaliga tervele kogukonnale ja uus hariduskompleks oleks kõikidele kasutatav väljaspool kooli- ja lasteaia aega seitse päeva nädalas. Täna aastaid tagasi üpriski ulmelisena tundunud mõtted on saanud reaalsuseks,“ rääkis KA VAIKO AS juhataja,  Vaivara vallavolikogu esimees Heiki Luts Sinimäe spordihoone soolaleivapeol osalejatele.

Erilised tänusõnad olid Lutsul varutud aga ehitusfirmale: „Kui meenutada, et mis oli kõige keerulisem, siis vahepeal tekkis meil juba tunne, et Eestis ei olegi enam ehitajaid ja et kõik meie parimad ehitajad on Skandinaavias. EVIKO meeskond eesotsas Martini ja Vladiga tõid meile tagasi teadmise, et Eestis on veel ehitajaid ja väga häid ehitajaid, kes saavad täpselt aru, mida ja millal tellija on soovinud ja vastavalt sellele ka tegutsenud. Suured tänud teile ja kogu EVIKO tiimile. Tänu teile saime üle koera sabast!“

Kui senini tuli Sinimäe kooli- ja lasteaiahoones toimetavatel kooli- ja lasteaiajütsidel õppeaasta jooksul kehalise kasvatuse tunnid läbi viia suures osas välitingimustes ja üldkasutatavates ruumides, siis nüüdsest on nende päralt paljude võimalustega ja avar spordihoone.

Ülejäänud hariduskompleksiga ühendatud spordihoone brutopind on 1106 m2, sealhulgas suur saal ca 500 m2, väike saal, jõusaal, riietusruumid, saun ja vajalikud abi- ning tehnilised ruumid. Spordihoone teisele korrusele tulevad tribüünid pealtvaatajatele ja jõusaal. Spordisaali põrand on puidust kattega ja see ehitati spordipõranda süsteeme järgides. Spordisaali põrandale märgiti korvpalli, võrkpalli, käsipalli, saalihoki ja sulgpalli väljakute jooned.

„Nüüd on ta - spordihoone - meil olemas ja järgmiseks nädalaks on mitmed saalikasutuse ajad juba kinni pandud. Peale vaipade kokkurullimist läheb suuremaks sportimiseks,“ kinnitas spordihoone juhataja Erik Pertsev, kelle juhendatud Zumba ja peotantsu treeningud tõotavad koguda palju huvilisi.
Nagu kogu hoonetekompleks, on ka spordisaal projekteeritud energiasäästlike ja madalate ülalpidamiskuludega liginullenergiahoonena. Hoone küte ja vee soojendamine on lahendatud maakütte baasil. Ventilatsiooniseadmed on projekteeritud vastama energiatõhususe A klassile.

Ehitustööde tellijaks oli Vaivara vallale kuuluv KA VAIKO AS. Hoone peaprojekteerija on AS Amhold, spordihoone ehitajaks aga AS EVIKO. Ehitustööde maksumuseks koos sisustusega on ca 1,35 miljonit eurot koos käibemaksuga.

Fotod ...
ERR videouudis ...

Lisa kalendrisse
Kontaktid
Valla ametnikud ja töötajad
Vallavolikogu
Tähtsad telefonid
Partnerid
Eelinfo
KALENDER
prev Märts 2024 järgmine
E T K N R L P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jälgi meid facebookis |